З 05 січня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також Правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та призовників.
Серед обов’язків, які встановлюють Правила, є:
прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів.
За порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію призовники, військовозобов’язані та резервісти притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу в розмірі від 850 до 1700 грн. за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку.
Неявка за повісткою з метою ухилення від військової службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років (стаття 336 Кримінального кодексу України).